Ett litet steg i taget

How to walk away
Bok av Katherine Center
Margaret Jacobson har en ljus framtid framför sig, med en framgångsrik pojkvän och en lovande karriär. Till den dagen då en oväntad olycka sätter käppar i hjulet för allt. Margaret vaknar upp på sjukhus och får veta att hon kanske aldrig kommer att kunna gå igen. Från sin sjukhussäng försöker Margaret återvända till livet, samtidigt som hon måste lappa ihop sin splittrade familj, komma över sitt ex och hantera sina känslor för sin tystlåtne, men charmige, skotske läkare. Ett litet steg i taget är en gripande och förvånansvärt rolig berättelse om att hitta tillbaka till sig själv när allt förändrats. Den amerikanska författaren Katherine Center har tidigare gett ut fem böcker, som alla har bemötts med mycket fin kritik. Det här är hennes första bok på svenska. "En historia om överlevnad som både är förkrossande ärlig och rolig, perfekt för fans av Jojo Moyes och Elizabeth Berg." - Kirkus "Inspirerande och romantisk ..." - Library Journal Katherine Center har skrivit sex bitterljuva, komiska romaner om kärlek och familj, däribland The Bright Side of Disaster, The Lost Husband och Happiness for Beginners. Hon har även skrivit artiklar i Redbook, InStyle, People, USA Today, Vanity fair och många fler tidningar. Dallas Morning News säger: "Att läsa en bok av Katherine Center är som att ha ett långt samtal över lunchen med en gammal vän du inte träffat på ett tag - välbekant, mysigt och tillfredsställande." Katherine föreläser också om skrivande och läsande, och hur historierna vi berättar påverkar våra liv. Hon bor i sin hemstad Houston, Texas, med sin man, två barn och en hund. Ett litet steg i tagetär hennes första bok på svenska.
16 utgåvor
Välj utgåva
Ett litet steg i tagetSvenska - Inbunden
ISBN: 9789177711094
How to Walk AwayEngelska - Inbunden
ISBN: 9781432852573
Ett litet steg i tagetSvenska - Pocket
ISBN: 9789177711100
How to Walk AwayEngelska - Pocket
ISBN: 9781509858941
Ett litet steg i tagetSvenska - E-bok
ISBN: 9789177711124
How to Walk AwayEngelska - Inbunden
ISBN: 9781250149060
Ett litet steg i tagetSvenska - Ljudbok
ISBN: 9789177711117
How to Walk AwayEngelska - E-bok
ISBN: 9781509858958
How to Walk AwayLjudbok
ISBN: 9781509858965
How to walk awayEngelska - Okänt
ISBN: 9781250199614
How To Walk AwayEngelska - Pocket
ISBN: 9781509858972
How To Walk AwayEngelska - Pocket
ISBN: 9781250047311
How to Walk Away : A NovelEngelska - E-bok
ISBN: 9781466847705
How to Walk AwayEngelska - Pocket
ISBN: 9781250783400
How to walk away
ISBN: 9781427296870
How to walk awayEngelska - Okänt
ISBN: 9781432869090
Visa pris inkl. frakt Inkl. frakt
Bokbörsen (begagnade böcker)
70 kr + 59 frakt
Book Outlet
184 kr fri frakt
CampusBokhandeln
200 kr + 29 frakt
Ej verifierad butik
Ett litet steg i taget
200 kr
Adlibris
211 kr
Laddar in senaste priserna...
fri frakt
Bokextra
183 kr + 49 frakt
Ej verifierad butik
Ett litet steg i taget
183 kr
Ginza
191 kr + 39 frakt
Bokus
219 kr
Laddar in senaste priserna...
fri frakt